Montáž vrat – posuvná vrata

Montáž vrat – posuvná vrata výhody

Posuvná vrata jsou u nás spíše novým a méně montovaných druhem garážových vrat. Fungují na podobném principu jako vrata sekční s tím rozdílem, že pojízdná konstrukce se nenachází u nahoře stropu, nýbrž naboku u jedné stěny. Strukturou jsou opět podobné sekčním vratům. Jejich hlavní výhodou je možnost pouze částečného otevření, díky které mohou sloužit i jako vchod do domu.
Tím podobnost se sekčními vraty nekončí. Vzhledem k obdobnému řešení pojízdného mechanismu na principu kolejnic je podobná i montáž vrat. Pro montáž vrat je zapotřebí mít dostatečný prostor nad vjezdem do garáže, tedy mít dostatečně vysoké nadpraží.
Posuvná vrata není problém ovládat i ručně. Proto je možné doinstalovat elektrické ovládání až dodatečně. Ruční ovládání je navíc velmi snadné, dveře lze posouvat bez většího využití síly. Zároveň ale pro nechtěné návštěvníky představují oříšek díky zabudovaným bezpečnostním prvkům. Další opatření slouží jako prevence proti skřípnutí prstů.
Požadavky, co se stavebních úprav týče, pro tuto montáž vrat nejsou nijak náročné. Na upevnění kotvení je zapotřebí mít deset centimetrů v horní části nad garážovým otvorem, v boční části vedle garážového otvoru se využije asi čtyřicet centimetrů na straně, kam se budou dveře vysouvat.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Montáž vrat – posuvná vrata nevýhody

Vzhledem ke konstrukci posuvných vrat je, stejně jako u vrat sekčních, celý pojezdný mechanismus uvnitř garáže vidět, což by někomu nemuselo zcela vyhovovat. Měli-li bychom zmínit izolační vlastnosti, pak mají posuvná vrata o něco zhoršenou tepelnou izolaci v přechodu mezi vraty a podlahou. Montáž vrat se provádí obtížněji v prostorách bez nadpraží. Pro tuto montáž vrat tedy existují jisté optimální rozměry garáže. Pokud je zákazník nemá, je montáž o něco málo složitější. Montáž vrat svépomocí tak v takové garáži nemusí být ta nejlehčí.Montáž vrat – obsah:

Montáž vrat provádí:

Montáž vrat

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: