Montáž vrat – rolovací vrata

Montáž vrat – rolovací vrata a jejich výhody

U rolovacího typu je montáž vrat snad ještě jednodušší záležitostí než u vrat výklopných. Tato vrata šetří opravdu neskutečné množství místa v garáži i před ní. Pokud například nemáte prostor ani v nadpraží nad garážovým otvorem, nemusíte propadat panice. Rolovací vrata lze namontovat i přímo do otvoru samotného. Montáž vrat rolovacích je nejvariabilnější ze všech druhů vrat. Lze je namontovat jak přímo do otvoru, tak i před něj z vnější strany a za něj ze strany vnitřní. Rolovací vrata jsou tvořena lamelami vyrobenými z hliníku, takže nerezaví. Montáž vrat se pak sestává z pouhého připevnění rolovacího boxu nahoru do garážového otvoru. Z něho se pak vrata rolují dolů. Montáž vrat je vhodné provádět už do kompletně hotové garáže, to znamená do garáže, která má hotové omítky, podlahu i malbu. Rolovací vrata jsou vyráběna z hliníkových lamel, které nekorodují a mají proto obstojnou životnost. Jejich předností je kromě velmi snadné montáže také fakt, že případné opravy jsou velmi jednoduché. Pokud se některá lamela poškodí, stačí ji pouze vyměnit. U jiných typů vrat by byla nutná třeba i výměna celého křídla vrat nebo komplikovaná a nákladná oprava.

Tip: Potřebujete ochránit svůj majetek? Řešením jsou ploty na klíč kolem rodinných domů. Nejdostupnější variantou pro vaše oplocení je plot z drátěného pletiva.  Hojně používané je pak poplastované pletivo, které se v dnešní době prodává nejvíce.

Montáž vrat – rolovací vrata a jejich nevýhody

Hlavní nevýhodou je o něco komplikovanější zateplení rolovacích vrat. Výrobci už však obvykle tento problém zdárně odstraňují, neboť si uvědomují důležitost tohoto faktoru pro zákazníka. Jejich složitější údržba je dalším prvkem, který mluví tichým hláskem proti. Lamely se mohou zašpinit, nabrat na sebe špínu a při zarolování do boxu se pak o sebe třou a mohou se poškrábat. Všechny jejich výhody jako velmi jednoduchá montáž vrat a úspora místa však obvykle převládnou a kdo si pořídí rolovací vrata, pravděpodobně nebude litovat.Montáž vrat – obsah:

Montáž vrat provádí:

Montáž vrat

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: