Montáž vrat – sekční vrata

Montáž vrat – sekční vrata a jejich výhody

Sekční vrata se skládají, podobně jako rolovací vrata z několika pohyblivých částí. Na rozdíl od rolovacích vrat jsou však segmenty větší, většinou půl metrové a jsou naskládány obvykle čtyři pod sebe. Ty se při otevření vrat zarolují po kolejnici ke stropu dovnitř garáže na připravenou konstrukci. Sekční vrata jsou vyráběna z ocelových částí, které bývají pozinkované proti korozi. Co se izolace týče, jsou už dnes výrobci schopni sekční vrata kvalitně zateplit. Nejlepším způsobem zateplení je polyuretanová pěna, která nahrazuje u vrat všech druhů starší a méně kvalitní typ zateplení polystyrenem.
Pro montáž vrat není zapotřebí prostor nad garážovým otvorem, tedy nadpraží, jelikož celá montáž vrat probíhá pouze uvnitř garáže samotné.
Montáž vrat samotná je opět vcelku jednoduchým a rychlým zákrokem. Jedná se o přivrtání nosníků a připevnění konstrukce skládající se z kolejnice a pojezdů do garáže. Kolejnice, po které se pak otevírané dveře „projíždějí“ se přivrtává do stropu. Následně už stačí jen přidělat vrata samotná a montáž vrat je hotová.
Místo, které zabírají v garáži je minimální, a to pouze v rozích u stropu. Venku není zapotřebí žádného místa. Sekční vrata je možné ovládat i ručně, což se může hodit například při výpadku elektrického proudu. Při nedostatku světla v garáži, například při chybějícím okně, není problém vybavit sekční vrata průsvitnou sekcí, která garáž projasní.

Montáž vrat – sekční vrata a jejich nevýhody

Hlavní nevýhodou, co se montáže vrat týče, je, že v garážích s nižším stropem by mohla konstrukce pojezdu lehce zavazet. Nedostatkem spíše vzhledového charakteru je pak fakt, že celá konstrukce jde uvnitř garáže vidět. Mimo to jsou ale sekční vrata kvalitním výrobkem bez výraznějších vad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Montáž vrat – obsah:

Montáž vrat provádí:

Montáž vrat

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: