Montáž vrat – výklopná vrata

Montáž vrat – výklopná vrata a jejich výhody

Montáž vrat výklopných není nikterak složitá záležitost. Patří mezi typy vrat k těm nejjednodušším. Je možné je montovat jak do otvoru, tak i za otvor. Výklopná vrata fungují tak, že jezdí po dvou kolejnicích, a jejich váha se vyvažuje dvěma tažnými pružinami. Ty jsou obvykle umístěny v celistvém pouzdře, které má za úkol chránit nás před případným přiskřípnutím prstů. Při otevírání zajíždějí výklopná vrata ke stropu hladkým klouzavým pohybem, který by měla zajišťovat speciální valivá ložiska se zarážkou bránící vyjetí křídla dveří ven. Nepotřebují příliš prostoru na nadpraží, zato je ale nutné počítat s dostatkem prostotu venku před garáží pro otvírání. Výklopná vrata a jejich montáž je tedy díky svému snadnému provedení nenáročným a tedy i rychlým procesem. Je také případnou variantou pro ty, kteří by si přáli montáž provést sami. Odborná montáž vrat je ale vždy jistější jak co do kvality provedení, tak i v záležitostech oprav případných poškození, kterou poskytuje záruka. Samotné křídlo výklopných vrat se může vyrábět jak ve variantě dřevěné, tak i ve variantě vyráběné z plechu. Záleží už pak na konkrétním výrobci, jaké modely nabízí v prodeji. Dřevěná varianta pravděpodobně bude mít lepší tepelně izolační vlastnosti než nezateplená varianta plechová.

Montáž vrat – výklopná vrata a jejich nevýhody

Při montáži vrat výklopn0ho typu je zapotřebí umístit do garážového otvoru rám, který o něco zúží průjezd pro auto, s čímž by se v plánu mělo počítat. Nevýhodou těchto vrat je slabší tepelná izolace po obvodu, ukotvení na pouze čtyřech místech a již zmiňované zúžení vjezdu. Otázka izolace pravděpodobně odpadá, pokud se výklopná vrata montují do samostatně stojící garáže, kde není potřeba topit a únik tepla nás tak trápit nemusí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Montáž vrat – obsah:

Montáž vrat provádí:

Montáž vrat

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: